דף הבית בלוג העלמת פיגמנטציה

העלמת פיגמנטציה

התופעה השכיחה במיוחד אצל אנשים רבים ובמיוחד שחגגו כבר עשור הרביעי שלהם תוך הנעה רבה מקרני UVA ו-UVB של השמש הפעילה במיוחד באזורינו הגיאוגראפי.

המלנין שנוצר בעומק העור, כמותו, ריכוזו טבעו קובע צבע עור של אדם שנולד. החומר הזה (מלנין) שנמצא בין שכבות העור מגיע לשכבות העליונות של העור (לתאי האפידרמיס), וברוב המקרים של הופעתן של כתמים חומים יותר מדובר על ריכוז… גוש צבע מלנין תת עורי מוגבר. לעיטים קורה גם מצב ההפוך של חוסר צבע מלנין ואיתו הופעתן של כתמים בהירים ולבנים יותר מאשר צבע עור הסובב(היפו-פיגמנטציה).

בפן המדעי רוב הסיבות להופעתן של פיגמנטים ברשימה מצומצמת ברוב המקרים☝? וביניהם:

 • חשיפה מוגזמת ? לשמש בלי אמצעי הגנה
 • שינוים ??? הורמונאליים בגוף
 • ? גנטיקה
 • עורך החיים כולל פרמטרים כמו עישון, תזונה ועוד
 • דיכאון ותקופת מתח
 • פציעות ומכות בעור

השפעות אלו עלולות לגרום להופעה של כתמים שמתנקים באופן חד פעמי לטווח ארוך או אף למצב של ייצור עודף של צבע המלנין ע״י תאים יוצרים (מלנוציטים) באופן קבוע ואפילו גידול של אותם הכתמים עם הזמן ? לא מומלץ בעליל להשאיר את הבעיה ללא יחס מקצועי. השלב החמור ביותר לאחר מכן הינו כתמי מלזמה (כתמים חומים יותר מלחיים ומתחת לעיניים שעם הזמן מתפשטים לאזורי המצח וסנתר) שהיום ניתנים ברוב המקרים לטיפול. שלב הבא… הוא סרטן עור שגם נגד המחלה הזו היום מצליחים להתמודד גם במס׳ קליניקות לאסתטיקת העור בעולם דיי בהצלחה.

למי לא מתאים טיפול ניקוי של כתמי פיגמנטציה?

טיפולי העלמה וניקוי גושי צבע מלנין תת עוריים שמוצעים במרפאתנו לא מתאימים לאנשים עם מחלות אונקולוגיות, לנשים בהריון, לאנשים שעוברים טיפולים כימוטרפיים ולאנשים עם שינוים הורמונאליים חזקים מאוד.

אזורי הטיפול

בעיקר באזורים כמו הפנים, צוואר, החזה, כפות הידיים.

שיטות הטיפול בכתמי עור ופיגמנטציה

הטיפול בכתמי עור הוא תמיד ניקוי. ניקוי של אותו גוש המלנין שנוצר מתחת לעור. קיימות שיטות רבות ומרובות להשפעה מיידית ולאורך זמן. השיטה שהתחילה להצליח בבחינת אמת ובאופן עקבי בין הראשונות בעולם היא שימוש בפורמולה מפורסמת של דוקטור קליגמן שמצא שילוב חומרים לפני מס׳ עשורים. הנוסחה מכילה תערובת של חומרי הידרוקינון וטרטינוין בשילוב עם קצת רטינול. בעצם רוב מוחלט של קרמי הבהרה למיניהם כולל קרמים שתקבלו אצל רופא עור מומחה מכילים את החומרים האלה ו/או דומים במינון שונה. שימוש בקרמים אלה במשך מס׳ חודשים באמת מבהיר חלקית כתמים בהרבה מקרים אך למען האמת – מרזה עובי ובריאות של העור… שלך!

אז מה כן?

הטיפול המתאים משתנה בהתאם לגורמי הפיגמנטציה. תחילה יש לאבחן את הגורמים ואז להתאים את סוג הטיפול.

היום מנקים לכן את העור מכתמים בעזרת מגוון מכשור מיוחד ש

תמיד… תמיד…. תמיד!!! עובד באותה השיטה. קרני אור שונים שנספגים על ידי הכתם ופוצעים אותו, שורפים אותו או מפוררים אותו לחלקיקים קטנים תקווה ששאר העבודה תעשה כבר ע״י הגוף עצמו (ששולח תאי מקרו-פאגים לניקוי פסולת לאחר פציעה בגוש צבע מלנין). בין אם זה פילינג, טיפולי IPL (לא רע ומבהיר יפה אך כבר מיושן ולא טופס פיגמנט עד הסוף) או טיפולי לייזר ושיטה היעילה ביותר היום בלייזרים מסוג Q-Switch או השיטה החדשנית ביותר שהיום כמעט ולא מיוצגת בארץ שיטה הפיקו MaQX שנחשבת להכי יעילה תוך היעדר תופעות לוואי מקסימלי

אז איך לבחור את הקליניקה אם רחוק לך להגיע אלינו לתל אביב ??

למען האמת אין פה כל כך הרבה משחק. אם חשוב לך לקבל טיפול הכי מתקדם בעולם לכל סוגי פירוק כתמים – צריכים למצוא קליניקה שעובדת עם לייזר שפועל על עקרון Q-Switch ולמכשור הזה חייב להיות אישור של FDA או CE. אין כאלה הרבה בארץ לכן תבקשו לראות את האישור הזה בייעוץ למה כי קיים המון מכשור שעובד על עקרון דומה ללא אישורים אלה כלומר מדובר על או סיכון לעור או חוסר תוצאה.

מדוע לטפל בכתמי עור בנרקיסיה?

טיפול בפיגמנטציה בפנים דורש מומחיות, ניסיון והבנה, זאת כדי להתאים את הטיפול הנכון.

אנו מתבססים על 3 עקרונות בלעדיהם לא ניתן להצליח בטיפולי פיגמנטצייה בעבודתנו:

✅ מחקר ופיתוח ללא הפסקה. אנו מקבלים בממוצע 3 פעמים בשנה רופאים מומחים מרחבי העולם, הכוכבים של דרמטולוגיה, במרפאתנו על מנת לצבור את ניסיונם של מעל עשר שנים. ד״ר אלברטו ווילאלובוס (ברזיל), ד״ר קולסנובה אולגה (רוסיה). ובקרוב… מצפה לכן הפתעה הבאה מארגנטינה הכירורגית ?

✅ העובדה העצובה היא שפציעה בתאי מלנוציטים יוצרי כתמים בהרבה מקרים יוצרת מצב התנגדות של אותם התאים וכי תוצאה מכך תהליך הפרשה חוזר ומוגבר של מלנין בחזרה. אנחנו לא נדרוש מכן לחזור אלינו 5-7 פעמים לניקוי תת עורי אילה נדאג ״להרדים״ את הסכנות לפני ואחרי הטיפול בשיטות המתקדמות ביותר היום בעולם. ונשתדל לעזור לך בבחינת אמת ב 2-3 טיפולים אם תוצאות לטווח ארוך.

✅ שימוש במכשור ?? המתקדם ביותר בעולם עם גושפנקא בינלאומית המאשרת את העובדה.

יש לי כתמי עור בפנים, האם קיים טיפול של "זבנג וגמרנו"?

לפעמים, כן. אך לצערנו, למרות שבעיית הפיגמנטציה וכתמי העור בפנים הינן שכיחות ביותר, הטיפול בהן נחשב לקשה ומאתגר ובוודאי מצריך אבחון וייעוץ אישי אצלנו במרפאה.

אני בת 61. האם לא איחרתי את הרכבת לגבי טיפול בכתמי עור בפנים?

במקרה הזה התשובה עולה על הציפיות. בדרך כלל, בגלל שהליך ייצור מלנין כבר אינו מוגבר בגוף לאחר מנופאוזה – יהיה הכי קל לטפל .. בך! החדשות הטובות הנוספות הן שטיפול בכתמי פיגמנטצייה שדומה בגילאים אילה גם עושה קסם לקמטים ואפקט מתיחה.

טיפולים בכתמי עור ופיגמנטציה מסיבות שונות ניתנים היום במגוון רחב של קליניקות, מדוע כדאי לי לבצע את הטיפול דווקא אצלכם?

הטיפול המתקדם ביותר למצב של היום הינו פירור כתם ע״י קרן אור מסוג Nd.Yag Q-Switch או KTP Q-Switch. אתם יכולים לראות דוגמאות של ״לפני ואחרי״ בעמוד הפייסבוק שלנו בהעלמת פיגמנט שלרוב הושגו עם הטכנולוגייה הזו. הטכנולוגיה הזו מצריכה (1) נוכחות רופא מומחה (2) הבנה פיזיקאלית וביולוגית בו זמנית על מנת לטפל מכונה מסוג זה (3) מכלל מגוון יחסית מצומצם של מכשור שמציע טכנולוגיה מסוג זה אנו גאים לומר שבשימושינו מכשיר שזכה חד משמעי לתואר החד, המדויק, החזק והלא פולשני ביותר בעולם בשנת 2017 מבית פוטונה. לפעמים שואלים אותנו למה יש כל כך מעט #פוטונה בארץ? מניסיון צריך לפחות חצי שנה להעביר בחו״ל על מנת להתחיל להבין בסיסים בעבודה עם מכשור מתוחכם ומתקדם זה ולקבל לכך אישורים מתאימים למצב של היום.

לנו , לקליניקה לאסתטיקה שחשוב לה מחקר וחדשנות ללא הפסקה חשוב שתהיו מרוצים כן מתוצאה וכן מיחס החם שהיועצות המצוינות שלנו מעניקות למטופלות במרפאה ואם גם לך בא לטפל בבעיית כתם חום בפנים או גוף – התקשרי עכשיו לקביעת ייעוץ באמצעות כפתור בתחילת העמוד ונשמח לראותך ?

0 0 votes
Article Rating
למעלה
התקשרות

  ×

  Powered by WhatsApp Chat

  ×